Що ж являє собою чутлива шкіра?
Чутлива шкіра - це коли після будь-якого практично крему ви відчуваєте відчуття печіння, стягнутості, може з'являтися лущення, роздратування. Іноді ваша шкіра на крем або все, що завгодно реагує висипом або запаленнями.
З вас не забувайте – лайк за корисну інформацію)

Чутлива шкіра – це не тип, а стан шкіри. Найчастіше чутливість з'являється на сухій шкірі, але власницям комбінованої шкіри може також дістатись, і у них кожна ділянка шкіри може реагувати по-різному - жирні - запалюватися, сухі - лущитися. Ось жирній шкірі такий "букет" дістається найрідше.
Нижче поясню чому.
Але поки що кілька слів про алергію. Офіційно немає чіткої різниці, де чутливість, а де алергія. Але я пояснюю так - якщо у вас зазвичай все добре зі шкірою, просто на конкретний крем (не тільки натуральний) з'являється будь-яка реакція шкіри, яка проходить при зміні засобу, то це швидше алергія на будь-який компонент крему (особливо якщо у вашої подружки цей крем (реакцію не викликає).
А чутливість – це коли у когось реакція на 10% компонента, а у вас – на 0,1%. Ну, я образно. Ось якщо взяти абсолютно здорову шкіру і кожен день її терти кавовим скрабом, наприклад, то через тиждень приблизно, на вашій шкірі з'явиться роздратування і вона стане чутливою.
Чому?
Ви істончили верхній ліпідний захисний шар шкіри. Це природне мастило шкіри, яке захищає вашу шкіру від зовнішніх впливів. У жирної шкіри з цим краще, вона на будь-яке роздратування відразу "захищається", виділяючи шкірний жир, а суха вона ніжна і вимагає підтримки та захисту))) Тому вона частіше схильна до чутливості, особливо в різні періоди вашого життя під впливом різних факторів: прийому деяких лікарських препаратів, гормональних дисбалансах, неправильному харчуванні, шкідливій екології, взимку під вплив снігу, вітру, морозу, влітку під палючим сонцем, через використання агресивних засобів для догляду, при загальній ослабленості організму, втім, причин багато.